|
Een geweldig begin
Afgelopen maand werd de crowdfunding begonnen voor de uitgave van Bachoerei (werktitel), een boek dat in april 2027 in de winkels moet liggen. Binnen enkele dagen was 20% van de kosten voor de publicatie binnen.
Heel veel dank daarvoor.
Zesendertig van de 980 abonnees op deze nieuwsbrief en de enkele duizenden volgens op de social media hebben gezorgd voor deze geweldige start. De uitgever en ik zijn nu bezig met subsidieaanvragen. Er is nu bijna € 1400 binnen; voor het boek is € 6000 nodig en voor de restauratie van het fotoalbum ca. € 1500. En u kunt nog steeds helpen. Wanneer u nog wil lezen hoe het ook al weer zat, dat staat hier. Wilt u gelijk naar de donatiepagina, deze staat hier. En, elk bedrag telt. Elk bedrag is een stap vooruit en maakt het mogelijk om het gehele project te voltooien voor de 20e verjaardag van de Amsterdamse site in april 2027.
Deze maand veel over Rotterdam
Willy van der Heijden schreef Joods Nederland in en rond de Tweede Wereldoorlog, een boek dat nooit gepubliceerd mocht worden. Ik kon het lenen om de verhalen over Rotterdam te leggen naast de informatie die al op www.joodserfgoedrotterdam.nl aanwezig is. Dat leidde tot een behoorlijk aantal straten dat is toegevoegd aan de site.
Sjabbatpaal
Dat er op het Waterkeringpad een sjabbatpaal staat was mij onbekend en ik werd er op gewezen door een lezer van de site. Het verhaal is toegevoegd, samen met een aantal andere verhalen die zich in het Amsterdamse hebben afgespeeld.
Sociale media
Het account op X (Twitter) zal in de loop van de tijd worden verlaten. Joodsamsterdam en Joodserfgoedrotterdam zitten op Bluesky (@joodsamstenrot.bsky.social) en op Mastodon (https://mastodon.social/@Joodsamsterdam). Daarnaast ook op Facebook en op wrld (https://wrld.org/joodsamsterdamjoodserfgoedrotterdam/).
Archief Nieuwsbrieven
Voor het geval dat u een nieuwsbrief verwijderd had, of ze in uw spambox terecht komen, is al sinds het begin van de nieuwsbrieven een archief opgezet waar ze allemaal in geplaatst worden. Dit archief is hier te vinden. De nieuwsbrieven komen elke 1e van de maand uit, behalve wanneer dat op de sjabbat valt. De zomermaanden werden wel eens overgeslagen wegens vakantie, hoewel dit de laatste jaren niet meer is gebeurd.
|